drone kiralama  video ve fotograf çekimi Alfavizyon Drone Kiralama

Kurgu kiralama

turkish documentary film production

Sosyal medyanın avantajları nelerdir?

Sosyal medya, işinizi büyütmeniz için mükemmel bir fırsattır.

Sosyal medya pazarlamasını kullanmanın 10 faydası.

                                                                                                                                                                                                                      Alfavizyon prodüksiyon sosyal medya filmleri örnekleri

 

1. BÜYÜK KİTLELERE ULAŞIRSINIZ

Sosyal medya platformlarını kullanan milyonlarca insan var. İşletmenizin, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen geniş bir kullanıcı havuzuna ulaşması için harika bir fırsat.

 

 Dünyadan yetişkinlerin sosyal medya kullanım oranları aşağıdaki gibidir:

 

YouTube: % 73

Facebook: 68%

Instagram: 35%

Pinterest: 29%

Snapchat: % 27

LinkedIn: 25%

Twitter: 24%

 

Yetişkinler bu sitelerin çoğunu kullanıyor ve bu da işletmenizin potansiyel müşterilere ulaşması için harika fırsatlar sunuyor. Potansiyel müşterilere ulaşmak için çok sayıda fırsatınız var ve bunları bu farklı platformlarda kullanabilirsiniz.

Geniş kitlelere ulaşma yeteneği sosyal medyanın büyük bir avantajıdır. Ürün veya hizmetlerinizi isteyen daha fazla potansiyel müşteri bulmak için işletmenizin kapısını açar.

 

Örneğin Gaziantep'de bir kahve dükkanı yerel halka ve turistlere ulaşmak için sosyal medyayı kullanabilir. Sosyal reklamlar oluştururken veya organik yayınları güçlendirirken belirli bir yarıçap veya konumdaki kullanıcıları hedefleyebilirler. Her iki strateji de mağazaya yaya trafiğinin getirilmesine yardımcı olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. KİTLENİZLE DOĞRUDAN BİR BAĞLANTINIZ VAR

Sosyal medya, kitlenizle doğrudan bağlantı kurmanıza olanak tanıyan birkaç pazarlama stratejisinden biridir. Sosyal medya hesabınızı takip etmeyi seçtikleri için işletmenizle kimin ilgilendiğini biliyorsunuz.

 

Bu sosyal medya avantajı işletmenize çeşitli şekillerde yardımcı olur:

 

Onları daha iyi tanırsınız: Kitlenizi daha iyi tanıdığınızda, onlara daha değerli içerikler sunabilirsiniz. İçeriği ilgi alanlarına göre daha kişisel hale getirirsiniz, bu da sayfanızda ve işletmenizde daha fazla katılım sağlar.

Daha iyi müşteri hizmeti sağlarsınız: Kitlenizle doğrudan bağlantı, sorunları daha kolay çözmenizi sağlar. Onları kişisel olarak ele alabilir, sorunları bire bir başa çıkabilir ve markanızı bu süreçte olumlu bir ışıkla inşa edebilirsiniz.

Sen kazanmak değerli bilgiler müşterileriniz hakkında: kitlenizde doğrudan bağlantı kitlenize daha çok tanımak yardımcı olur. Yayınlarınızla kimin etkileşimde bulunduğunu ve onlarla nasıl etkileşimde bulunduğunu görürsünüz. Takipçileriniz için daha iyi hale getirmek amacıyla stratejinizi uyarlamanıza yardımcı olur.

Kitlenizin işletmenizi nasıl algıladığını görürsünüz: Başkalarının işletmenizi nasıl gördüğünü bilmek her zaman iyidir. Sosyal medya pazarlamasıyla, kitlenizin şirketiniz hakkında ne düşündüğünü bilirsiniz. Sosyal medya pazarlamasının büyük bir avantajı çünkü insanların işletmeniz hakkında sevdikleri yönlerden yararlanabilir ve sevmedikleri öğeleri düzeltebilirsiniz.

Kitlenizle doğrudan bağlantı, genel pazarlama kampanyanızı iyileştirmenin harika bir yoludur. Takipçilerinizden bilgi alacak ve sosyal medya stratejinizi ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi uyarlayabileceksiniz.

 

3. ORGANİK İÇERİK OLUŞTURABİLİRSİNİZ

Organik içeriği ücretsiz olarak yayınlayabilme özelliği, iş için sosyal medyanın inanılmaz bir yararıdır. Bu, şirketinizin değerli müşterilerle ücretsiz bağlantı kurması için birçok fırsat sunar. Şirketlerin bu platformları kullanmayı sevmesinin nedenlerinden biri de budur.

 

Kitlenizin ilgisini çekmek istediğiniz kadar içerik yayınlayabilirsiniz.

 

Bu platformlar, sosyal medya ağına bağlı olarak fotoğraf, video ve daha fazlasını yayınlamanıza olanak tanır. Markanızı, işletmenizle ilgilenen kişilerin önüne koymanın ve bu ürünle daha yakından tanışmalarına yardımcı olmanın harika bir yoludur.

 

4. ÜCRETLİ REKLAM HİZMETLERİNE ERİŞİMİNİZ VAR

Organik gönderilerin ötesine geçmek istiyorsanız, ücretli reklamlar yayınlama seçeneği vardır. Her sosyal platform kendi ücretli reklam biçimini sunar. Kişisel sosyal medya reklam yetenekleri sizin platforma bağlı olarak değişecektir.

Ücretli reklamlar, işletmenize henüz işletmenizi bulamayan ilgili potansiyel müşterilerle bağlantı kurma fırsatı sunar. Sosyal medya platformları, reklamlarınızı ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan kişilerin yayınlarında görünecek şekilde uyarlamanıza olanak tanır.

 

Bu, işletmenizin erişiminizi genişletmesi ve yeni potansiyel müşteriler edinmesi için harika bir fırsat yaratır. Daha fazla müşteri adayının işletmenizi bulmasına yardımcı olursunuz, bu da yeni takipçilerin yanı sıra işletmeniz için dönüşüm sağlar.

 

5. MARKANIZI OLUŞTURMAK

Sosyal medya pazarlamasının bir avantajı, markanızı oluşturma yeteneğidir. İlgilenen olası satışlarla bağlantı kurduğunuzda, bunları markanıza sunarsınız. Organik içeriği ücretsiz olarak yayınlayabilme özelliği, kitlenizle tekrar tekrar marka bilinirliği oluşturmanıza olanak tanır.

 

Bu marka sadakati yaratır. Markanıza ne kadar çok kişi maruz kalırsa, markaya o kadar aşina olurlar. Marka bilinirliği daha fazla dönüşüme neden olur, çünkü insanlar tanıdıkları markalardan alışveriş yapma eğilimindedir.

Sosyal medya da markanızı oluşturmanıza yardımcı olur çünkü paylaşmayı sağlar. Bu platformlarda içerik paylaşabilir, retweetleyebilir ve yeniden sabitleyebilirsiniz. Bu, takipçilerin içeriğinizi arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşabileceği anlamına gelir; bu da markanızı daha fazla kişiye göstermeye yardımcı olur.

Yeni potansiyel müşteriler kazanmanın mükemmel bir yoludur. Aksi halde ulaşamayacağınız olası satışlara ulaşabilirsiniz. Takipçilerinizi büyütmenize ve daha fazla potansiyel müşteri kazanmanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. WEB SİTENİZE TRAFİK ÇEKİYORSUNUZ

Sosyal medya, işletmenizin web sitesine trafik çekmek için harika bir katalizördür.

 

Çoğu sosyal medya platformu, web sitenize bir bağlantı içeren içerik yayınlamanıza olanak tanır. İlgi çekici içerik oluşturduğunuzda, kitlenizi bağlantıyı tıklayarak ikna edebilirsiniz. Bu, onları işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri sitenize yönlendirir.

 

Kitlenizin işletmenize daha fazla aşina olmasına yardımcı olmak için harika bir fırsat.

 

Web sitenizi kontrol edebilir ve ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi edinebilirler.

 

İşletmenize bağlı olarak, kişilerin sitenizi randevu almak veya fatura ödemek için kullanmalarına bile izin verebilirsiniz. Örneğin bir dişhekimliği sosyal medya pazarlama stratejisi , ilk randevularını almak ve yeni hasta formlarını doldurmak için insanları uygulamanın web sitesine yönlendirebilir.

 

Sitenize daha fazla trafik, sayfanıza daha alakalı trafik çekeceğiniz için diğer pazarlama çalışmalarınıza da yardımcı olur.

 

7. PERFORMANSINIZI DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ

Sosyal medya pazarlamasının son avantajı performansınızı değerlendirme yeteneğidir. Bir pazarlama kampanyası yürüttüğünüzde, nasıl performans gösterdiğini bilmek istersiniz. Sosyal medya platformları, değerli sonuçlar alıp almadığınızı görmek için kampanyanızı izlemenizi kolaylaştırır.

Gönderilerinizi kaç kişinin görebileceğini, yorum yapabileceğini, beğenebileceğini, paylaşabileceğini ve daha fazlasını belirleyebilirsiniz. Bir reklam kampanyası yürütüyorsanız, bununla ilgili metrikleri de görüntüleyebilirsiniz. Gösterimler, tıklamalar ve dönüşümler gibi metrikler görürsünüz.

 

Sosyal medya stratejinizin performansını değerlendirebildiğinizde, daha iyi sonuçlar elde etmek için onu optimize edebilir ve geliştirebilirsiniz.

 

8. SOSYAL MEDYA AĞLARINA ÜCRETSİZ OLARAK KATILABİLİRSİNİZ

Sosyal medya pazarlamasının en büyük avantajlarından biri, başlamak için tamamen ücretsiz olmasıdır. En büyük platformların hiçbirinin herhangi bir türde kayıt ücreti yoktur, bu nedenle yapmanız gereken tek yatırım zaman biçimindedir.

Bununla birlikte, çoğu sosyal medya platformunda ücretli reklam seçenekleri vardır. Bunlar, takipçilerinizi büyütmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için harika bir araç olabilir, ancak işletmeler için kesinlikle zorunlu değildir.

 

9. VİRAL İÇERİK OLUŞTURABİLİRSİNİZ

Sosyal medyanın belki de en eşsiz avantajı, takipçilerinizden yardım alma yeteneğidir. İnsanlar fotoğraflarından ve tariflerden ilginç makalelere ve sıcak fırsatlara kadar her şeyi kendi ağlarıyla paylaşmayı severler.

 

Siteniz ve ücretli reklamlarınız gibi diğer İnternet pazarlama biçimlerinin aksine, sosyal medyadaki içerik genellikle paylaşılır. Erişiminiz ne kadar geniş olursa olsun, takipçileriniz takipçileriyle paylaşabilir ve daha sonra takipçileriyle paylaşabilir ve size geleneksel bir pazarlama kampanyasından daha geniş bir erişim (daha düşük maliyetle) sağlar.

 

10. DEĞERLİ BİLGİLERİ ORTAYA ÇIKARABİLİRSİNİZ

Müşterileriniz hakkında daha akıllı iş kararları vermenize yardımcı olacak değerli bilgiler edinmek için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Örneğin, sosyal dinleme, insanların şirketiniz ve markanız hakkında ne hissettiğini keşfetmenize olanak tanır. Sosyal dinleme ile işletmenizle ilgili konuşmaları ortaya çıkarabilir ve tekliflerinizle ilgili soruları cevaplayabilirsiniz.

 

İnsanlar işletmenizle ilgili neyi seviyor? Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için ürün ve hizmetlerinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Bu soruların cevaplarını anlamak, işletmeniz rekabetten öne çıkabilir ve daha fazla insana ulaşabilir.

 

Made with Adobe Muse